Stats

 results 1 - 1 of about 1 for Veslařské MS by se na Floridě mělo konat, hurikán areál neponičil. (0.063 seconds) 

Veslařské MS by se na Floridě mělo konat, hurikán areál neponičil

Sarasota (USA) – Mistrovství světa ve veslování by se na konci září v americké Sarasotě mělo uskutečnit podle plánu. Pobřeží Floridy sice v pondělí zasáhl hurikán Irma, organizátoři však potvrdili, že konání vrcholné akce roku by nemělo být ohroženo.

Synek v Lucernu na nejlepší nestačil, ve finále skifu dojel až na šestém místě
číst článek

“Organizační výbor mistrovství světa vyšetřuje dopad hurikánu Irma a neustále komunikuje s místními a státními úředníky, letišti, hotely, partnery a dopravci. Oblast Sarasoty naštěstí nebyla hurikánem přímo zasažena, jak se předpokládalo, a škody jsou naštěstí omezené,” uvedli organizátoři v prohlášení na svém webu.

Další informace by pořadatelé měli zveřejňovat průběžně. V oblasti platí stále pravidlo omezeného pohybu a je poškozena dopravní infrastruktura. “Všichni pracují na tom, aby zajistili bezpečné a úspěšné mistrovství světa,” ujistili organizátoři, kteří jsou v úzkém kontaktu s vedením Mezinárodní veslařské federace (FISA) a americkou veslařskou federací USRowing.

Vedení české výpravy situaci pozorně sleduje, předpokládá však, že se MS uskuteční. “Všechno už je zaplacené, takže deadline, aby se to dalo bez komplikací zrušit, je dávno prošvihlý. Organizátor se samozřejmě bude snažit mistrovství uspořádat, takže pokud se nestane nic, co by mu vyloženě bránilo, konat se bude,” uvedl manažer týmu Michal Vabroušek pro Radiožurnál.

Světový šampionát se uskuteční od 24. září do 1. října. Hlavní hvězdou české výpravy bude skifař Ondřej Synek, který obhajuje zlatou medaili z roku 2015.

Article source: https://sport.aktualne.cz/ostatni-sporty/veslarske-ms-by-se-na-floride-melo-konat-hurikan-areal-nepon/r~97a55e88979711e7a5d50025900fea04/

Tags:


Leave a Comment