Stats

 results 1 - 1 of about 1 for Na Mont Blanku zemřel český horolezec. Při sestupu se nejistil lanem a zřítil se z výšky 500 metrů. (0.062 seconds) 

Na Mont Blanku zemřel český horolezec. Při sestupu se nejistil lanem a zřítil se z výšky 500 metrů

Chamonix (Francie) – Dvaačtyřicetiletý český turista v sobotu přišel o život při pádu z výšky 500 metrů na francouzské straně horského masivu Mont Blanc. Trojice českých horolezců se podle serveru France Info vydala na výstup v sobotu ráno, kvůli silným nárazům větru se ale museli vrátit. Muž se při sestupu nejistil lanem. 

Na vrchol Mount Everestu za každou cenu. Honba za penězi ohrožuje životy horolezců i Šerpů v Nepálu
číst článek

Neštěstí se stalo kolem 10:45 SELČ na svahu pod vrcholem Gouter, když skupina vzdala pokus o jeho zdolání. Turista při sestupu zřejmě spěchal, pak uklouzl a zřítil se. Když na místo dorazil záchranný tým, byl už mrtvý.

Záchranáři z horského střediska Chamonix v oblasti rovněž dál pátrají po pětatřicetiletém turistovi z Japonska, který je nezvěstný od pondělí.

Smrtelné pády jsou v daném úseku poměrně časté. V posledních týdnech tam zahynul například pětatřicetiletý Polák a pětašedesátiletý Rakušan.

Article source: https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/na-mont-blancu-zemrel-cesky-turista-pri-sestupu-se-nejistil/r~1be3a2287f8c11e782f9002590604f2e/

Tags:


Leave a Comment