Stats

 results 1 - 1 of about 1 for Biopotraviny kupuje desetina Čechů, ukázal průzkum. Většinu lidí nezajímají. (0.076 seconds) 

Biopotraviny kupuje desetina Čechů, ukázal průzkum. Většinu lidí nezajímají

Praha – Biopotraviny v Česku kupuje často desetina lidí, zřídka po nich v obchodech sáhne 43 procent lidí. Sedm z deseti Čechů se o ně nezajímá. Ukázal to červnový průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění.

Pokud lidé v Česku potraviny produkované na farmách kupují, činí tak zejména kvůli tomu, že nejsou chemicky ošetřeny. Na prvním místě tento důvod uvedly dvě pětiny respondentů.

Zhruba třetina lidí v průzkumu uvedla, že se o biopotraviny zajímá. Větší zájem je patrný u žen než u mužů, největší zájem mají lidé ve věku mezi 30 až 44 lety. Nejméně se o tento druh potravin zajímají lidé se špatnou životní úrovní.

Polovina Čechů spotřebovává i prošlé potraviny, zjistil průzkum. Chce hlavně šetřit
číst článek

V obchodech po potravinách s označením bio často sáhne jeden z deseti lidí, zřídka jim však dává přednost. Žádný z respondentů neuvedl, že by je kupoval vždy. Nikdy si je nekoupí 42 procent lidí.

Nejčastějším důvodem, proč si lidé biopotraviny pořídí, je zdraví. Nejvíce lidé zmiňují to, že produkty nejsou chemicky ošetřeny. Pro 15 procent dotázaných je hlavním důvodem nákupu snaha žít zdravě a pro devět procent kvalita a záruka dobrých podmínek života zvířat. Pro pět procent lidí je nejdůležitější to, že biopotraviny lépe chutnají.

Podle údajů ministerstva zemědělství vzrostla spotřeba biopotravin v Česku předloni meziročně o 11,4 procenta. Lidé za ně utratili 2,25 miliardy korun. Průměrně tak šlo o 213 korun na osobu, což byla nejvyšší hodnota od roku 2008. Podle Ústavu zemědělské ekonomiky a informací je podíl biopotravin na celkové spotřebě potravin a nápojů v Česku 0,81 procenta.
  

Video
Máslo za 50 Kč? Pro lidi je to o dvacku měsíčně víc, nemyslím si, že by na něj neměli, říká Pýcha

Article source: https://zpravy.aktualne.cz/finance/nakupovani/biopotraviny-kupuje-desetina-cechu-ukazal-pruzkum-vetsinu-li/r~2c0b73727db311e7a7d1002590604f2e/

Tags:


Leave a Comment