Stats

 results 1 - 1 of about 1 for Zavřeme metro na Václavák. Pozvánka na 17. listopad jako za komunistů. (0.318 seconds) 

Zavřeme metro na Václavák. Pozvánka na 17. listopad jako za komunistů

Pražský dopravní podnik potřebuje vyměnit 392 dřevěných pražců za betonové. Vybral si k tomu datum od pátku 17. listopadu do neděle 19. listopadu, a proto tou dobou nepojede metro na trase C mezi stanicemi Kačerov a Muzeum. Jde o nejvytíženější úsek podzemní dráhy.

Podobné operace se provádějí o prodloužených víkendech nebo jiných seriálech dnů pracovního volna, kdy se dá čekat, že obyvatelstvo se bude po metropoli pohybovat méně. Že bude klid. Tohle je ale zvláštní případ.

V pátek v centru města rozhodně pusto a prázdno nebude, naopak – dají se čekat davy lidí na oslavách a dalších akcích ke státnímu svátku, výročí 17. listopadu. Tradičním ohniskem bývá Václavské náměstí, kam se “ke koni” jezdí právě céčkem. Metro ale bude zavřené, což dopravu (nejen) na 17. listopad a zpět zkomplikuje tisícům lidí.

Tak jako při jiných strategických výlukách, město tiše vzkazuje: Kdo nemusíte, nejezděte tudy. Bude to delší a nepohodlné (čekání na autobus na magistrále v lezavém podzimním počasí atd.). A taky: Počítáme s tím, že se lidi seberou a vypadnou z města na víkend. A těm, kdo by váhali, jestli to mají udělat, nebo zůstat v Praze, naznačujeme správnou volbu.

Zavřít metro v Den boje za svobodu a demokracii, spojený s řadou pouličních shromáždění v centru hlavního města, je chybné – a skandální. Místo aby metropole občany k účasti na oslavách 17. listopadu zvala, tak je od ní odrazuje. V jiném měřítku je to totéž, jako by se v Paříži pustili do výměny pražců v metru 14. července.

Nechoďte demonstrovat/slavit, jeďte radši na chalupu.  

17. listopad 1989 taky připadal na pátek. Kdyby bývali Antonín Kapek a Miroslav Štěpán přikázali opravovat 10 basement metro, možná by se dnes oslavy sametu nekonaly. Respektive konaly v nějakém pozdějším datu. Věřím.

Article source: https://nazory.aktualne.cz/komentare/zavreme-metro-na-vaclavak-17-listopad-jako-za-komunistu/r~f2bd4148c94011e7b6830cc47ab5f122/

Tags:


Leave a Comment