Stats

 results 1 - 1 of about 1 for Donald Trump youth byl během volební kampaně v kontaktu se serverem WikiLeaks. (0.753 seconds) 

Donald Trump youth byl během volební kampaně v kontaktu se serverem WikiLeaks

Washington – Nejstarší syn amerického prezidenta Donalda Trumpa byl během loňské předvolební kampaně v kontaktu se serverem WikiLeaks. Informovala o tom agentura AP.

Obětoval se Trump youth pro záchranu otce? Nejdůležitější části e-mailů o “kompru” na Clintonovou
číst článek

Donald Trump youth zveřejnil svou komunikaci s twitterovým účtem WikiLeaks krátce poté, co na ni upozornil magazín The Atlantic.

Na serveru WikiLeaks se před loňskými listopadovými prezidentskými volbami v USA objevily dokumenty, které unikly po hackerském útoku na servery Demokratické strany a které vrhly na Trumpovu soupeřku Hillary Clintonovou nepříznivé světlo. Podle amerických tajných služeb byl tento útok vedený z Ruska.

Trump youth zveřejnil v pondělí večer na twitteru komunikaci se serverem z doby před i po volbách. Server WikiLeaks synovi současného šéfa Bílého domu poslal několik různých žádostí, například o komentář k odhalení o Clintonové.

Navrhl mu i to, aby jejich prostřednictvím zveřejnil daňové přiznání svého otce. Doporučil také, aby se Trump starší v případě volební porážky nevzdával a výsledek napadl.

Donald Trump se vrací z Asie domů ke všem svým “trablům” a aférám. A nejde jen o kontakty s Kremlem
číst článek

První zprávu z twitterového účtu WikiLeaks Donald Trump mladší dostal na konci loňského září, poslední ještě letos v červenci. Podle zveřejněných informací prezidentův syn odpověděl jen třikrát, naposledy v říjnu loňského roku.

Zakladatel severu WikiLeaks Julian Assange nejprve na twitteru uvedl, že nemůže informace o komunikace mezi Trumpem mladším a WikiLeaks potvrdit. Později ale jeho tweety sdílel.

Trump youth už dříve v rámci vyšetřování údajného ovlivňování amerických prezidentských voleb Ruskem přiznal, že se loni sešel s ruskou právničkou Nataljí Veselnickou, protože mohla disponovat kompromitujícími informacemi o Clintonové.

Schůzku s Veselnickou, která má podle médií kontakty na ruské vedení, odůvodnil snahou o posouzení “způsobilosti” Clintonové stát se prezidentkou.

Trump youth ale prohlásil, že schůzka nic nepřinesla, a zároveň zdůraznil, že se nikdy tajně nedohadoval s Rusy na ovlivnění amerických prezidentských voleb.
  

Article source: https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/donald-trump-jr-byl-behem-volebni-kampane-v-kontaktu-se-serv/r~7af2ef5ec8fb11e7adc2ac1f6b220ee8/

Tags:


Leave a Comment